VIDEO | Fiji "s-a trezit" la 10-24 cu Anglia şi a pus în pericol prezenţa europenilor în semifinala Cupei Mondiale de Rugby! Farrell, decisiv pe final

Rugby

Anglia a avut serios de tras pentru calificarea în semifinalele Cupei Mondiale de Rugby, iar în cele din urmă a eliminat Fiji, scor 30-24.

Anglia - Fiji 30-24, la Cupa Mondială de rugby, pe Orange Sport

Britanicii au început tare. Au reuşit două eseuri şi trei transformări în prima repriză şi au condus cu 21-10 la pauză.

Fiji a turat motoarele în actul secund. La 24-10 pentru englezi, insularii au marcat două eseuri în decurs de şase minute şi au egalat.

Farrell a fost decisiv în final pentru englezi. A marcat şase puncte, printr-un dropgol şi o lovitură de pedeapsă şi a adus calificarea echipei sale. Anglia visează la a cincea finală din istorie la Campionatul Mondial de Rugby.

Afla mai multe despre: anglia fiji cupa mondiala rugbycupa mondiala de rugbyrezultate cupa mondiala rugby