Arădenii dezamăgiţi de rezultatul din partida cu FCSB: ”E puţin frustrant” Cum a comentat Hora schimbările făcute de FCSB: ”Câteodată te simţi umilit”

UTA

UTA Arad a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, duminică, pe teren propriu cu echipa FCSB, în etapa a III-a a Ligii I. Ubbink a deschis scorul pentru gazde în minutul 20. FCSB a egalt în ultimele minute prin Ianis Stoica în minutul 90.

”Este un pic dezamăgitor, pentru că am scăpat printre degete trei puncte importante. Am produs destul de multe momente de fotbal bun, am reuşit să practicăm un joc defensiv destul de eficient, împotriva unor jucători cu o calitate individuală foarte bună” a spus antrenorul Laszlo Balint, la finalul jocului.

Marcatorul celor de la UTA, Desley Ubbink a mărturisit: ”Este un sentiment frumos să marchezi primul gol, dar sunt dezamăgit de rezultat. A fost un joc bun de ambele părţi, am avut mai multe ocazii decât ei, ei au avut ocazii doar când au şutat de la distanţă. E dureros când primeşti gol în minutul 90, dacă eram mai atenţi puteam să luăm cele 3 puncte” a explicat fostul jucător de la  Shakhtar Karagandy.

Ioan Hora a vorbit şi el după meci: ”E puţin frustrant, dar până la urmă trebuie să vedem partea plină a paharului, pentru că am avut un joc consistent, meritam să câştigăm cele trei puncte. Din păcate, o echipă mare cum e FCSB te pedepseşte. Publicul a avut un aport esenţial în prestaţia noastră. Fără ei, probabil altul era rezultatul” a spus Hora. Fost jucător de la FCSB, Hora a comentat şi schimbările făcute de FCSB încă din prima repriză: ”Câteodată te simţi umilit, dar până la urmă trebuie să fii puternic psihic şi să mergi mai departe” a spus Hora.

Afla mai multe despre: laszlo balintioan hora