Ce a declarat Leo Messi după primul său gol pentru PSG: ”A fost o noapte perfectă”

Lionel Messi

Lionel Messi, revenit după o accidentare, a reuşit primul său gol pentru PSG în meciul cu Manchester City, disputat, la Paris, în Grupa A.

La finalul partidei cu Manchester City, în care a şi marcat primul său gol la PSG, Messi a declarat:

”A fost o noapte perfectă. Important este că am câştigat împotriva unui rival care este mereu printre favoritele la câştigarea Champions League

Îmi doream să marchez. Nu am avut foarte multe meciuri, dar mă obişnuiesc din ce în ce mai tare cu echipa, mă bucur evident că am marcat.

Nu am jucat cu Mbappe înainte, dar creştem în fiecare zi. Nu suntem încă la nivelul de joc pe care ni-l dorim, dar victoria de azi este importantă şi firesc, suntem mulţumiţi de această creştere. Astăzi am câştigat un meci important, în faţa unui adversar care joacă de mult timp împreună, avem multe de pus la punct şi este important să ne atingem obiectivele la final.”

PSG a câştigat în direct la Telekom Sport 1 duelul bogaţilor cu Manchester City, scor 2-0. Gueye în minutul 8 şi Messi în minutul 74 au adus victoria formaţiei lui Mauricio Pochettino.

Afla mai multe despre: messi