CFR Cluj - ACS Poli 3-1. Raţ a debutat la timişoreni, Ioniţă a fost titularizat de Petrescu şi a marcat

CFR Cluj

CFR Cluj şi ACS Poli Timişoara au disputat în această dimineaţă o partidă amicală, câştigată de liderul Ligii 1 cu 3-1.

Răzvan Raţ a debutat pentru ACS Poli, fiind titularizat de Leo Grozavu, la doar două zile după ce a fost prezentat oficial. Fundaşul a jucat în prima repriză, fiind înlocuit la pauză.

De cealaltă parte, Dan Petrescu a decist să-l folosească din primul minut pe Alex Ioniţă, într-o echipă în care şi-au făcut loc în special jucători folosiţi mai puţin în acest sezon. Mijlocaşul venit de la Astra a şi marcat în minutul 60 al partidei, când a dus scorul la 3-0.

Pentru oaspeţi a înscris Vaşvari, în minutul 83, când a transformat un penalty.

LIVE SCORE CFR Cluj - ACS Poli Timişoara 3-1 (G. Sousa 27, Păun 52, Ioniţă 60 / Vaşvari 83 - pen)

Echipele de start

• CFR Cluj: Vâtcă - Luchin, Boli, G. Sousa, A. Vlad - Rus, Bordeianu - Ioniţă, Păun, Mailat - Omrani
  • Rezerve: Duka - Mureşan, Vinicius, Hoban, Djokovic, Culio, Coman, Petruş, Balde, Dodoi, Camera, Ispas
  • Poli Timişoara:  Curileac - Străuţ, Artean, Cânu, Raţ - Vaşvari, Enescu, Zaluschi - Munteanu, Bîrnoi, Roman
  • Rezerve: Straton, Khubutia, Melinte, Şeroni, Oliva, Croitoru, Popovici, Velcotă, Drăghici, Ciucur

Afla mai multe despre: cfr clujtimisoara,