Chindia Târgovişte - Academica Clinceni 2-2. Oaspeţii au dat lovitura în prelungiri, Cascini, eroul echipei lui Poenaru

Academica Clinceni

Academica Clinceni a condus în partida contra Chindiei, dar a fost întoarsă după reuşitele lui Popadiuc şi Florea. Cascini, cel care marcase şi primul gol al echipei ilfovene, a adus egalarea în minutele de prelungiri ale meciului. A fost primul punct obţinut de Academica Clinceni în această stagiune.

Formaţia Chindia Târgovişte a încheiat la egalitate, vineri, pe teren propriu, scor 2-2 (1-1), cu echipa Academica Clinceni, în etapa a VI-a a Ligii I.

Pentru Chindia au marcat Popadiuc '17 şi Florea '57, iar pentru Academica a înscris Cascini '9, '90+3.

Chindia - Academica 2-2 (Popadiuc 18, Florea 57 / Cascini 9, 90+3)

Chindia: Căbuz - Căpuşă, Celea, Baxevanos, Dinu - Popa, Iacob, Dulca, Popadiuc - Florea, Matis

Rezerve: Pop, Cantave, Neguţ, Şerban, Cherchez, Simo, Suciu, M. Şerban, Corbu

Academica: Păun - Achim, Jutric, Patriche, Pîrvulescu -Cascini, Ventura - Longher, De Amorim, Omoh - Vellios
Rezerve: Ureche, Bilali, Gardoş, Gavra, Cioiu, Kazlauskas, Dumitrache, Filip, Holzmann

Final: Chindia - Academica 2-2

Min 90+3 GOL! Cascini reuşeşte dubla şi poate aduce un punct echipei sale

Min 82. Şut bun al lui Omoh, fără rezultat pe tabelă

Min 61. Ocazie de gol pentru Academica

Min 56. GOL! Chindia marchează prin Daniel Florea şi trece în avantaj. Execuţie superbă a fotbalistului echipei gazdă

Min 46. A început partea a doua a meciului

Min 37. Ocazie pentru formaţia oaspete de a trece din nou în avantaj. Ratează Omoh

Min 18. GOL! Chindia restabileşte egalitatea. Popadiuc finalizează spectaculos

Min 12. Ocazie Chindia. Florea trece pe lângă egalare

Min 9. GOL! Academica deschide scorul încă din primele zece minute ale partide. Finalizează Juan Cascini, după o minge bâlbâită de defensiva gazdelor şi o pasă a lui Omoh

Min 7. O nouă ocazie pentru Academica. Omoh încearcă poarta, mingea este deviată, dar trece puţin pe lângă poartă. Doar corner pentru echipa lui Poenaru.

Min 5. Ocazie pentru oaspeţi. Vellios trimite peste

Min 1. A început duelul dintre Chindia şi Academica

Echipa condusă de Emil Săndoi are oportunitatea de a obţine a doua victorie din acest sezon pe teren propriu. Chindia a obţinut primele 3 puncte din acest sezon, tot acasă, împotriva celor de la Dinamo Bucureşti, scor 0-1. Echipa pregătită de Săndoi are 5 puncte, din tot atâtea meciuri disputate şi ocupă locul 12 în clasament.

Clinceni nu se mai regăseşte în actualul sezon. Echipa lui Ilie Poenaru nu a reuşit nici măcar un punct şi a pierdut de 3 ori la diferenţa e un gol. Conducerea ilfovenilor este nemulţumită de Poenaru, iar în cazul în care echipa nu îşi va reveni, el ar putea sa fie demis.

Echipele probabile:

Chindia: 1. D. Moldovan - 98. Căpuşă, 5. Celea, 3. Baxevanos, 15. C. Dinu - 9. Matiş, 6. Al. Iacob, 8. M. Dulca, 59. Popadiuc - 19. D. Popa, 11. D. Florea

Rezerve: 33. Căbuz, 2. Martac, 7. Corbu, 13. Cerchez, 17. Cr. Şerban, 20. Roumpoulakou, 23. Kocici, 77. Dr. Şerban, 88. M. Ioniţă

Clinceni: 12. A. Păun - 3. Fl. Achim, 4. Bilali, 5. Gardoş, 90. Holzmann - 24. Cioiu, 88. L. Filip, 28. Cascini, 10. Vanzo - 11. Vellios, 9. Gavra

Rezerve: 1. Şt. Dobre, 8. Chandarov, 19. Ventura, 20. De Amorim, 22. P. Pârvulescu, 29. Patriche, 44. L. Dumitrache, 45. Longher, 92. Omoh

Afla mai multe despre: clinceni-târgovişte-ilie poenaru