Dan Petrescu, eşec în Liga Campionilor Asiei. Ce loc ocupă Jeonbuk în grupa sa

Jeonbuk, formaţia pregătită de Dan Petrescu (55 de ani), a suferit un eşec în cadrul grupei din Liga Campionilor Asiei.

Eşec pentru formaţia lui Dan Petrescu, în Liga Campionilor Asiei

Jeonbuk a pierdut partida din deplasare cu thailandezii de la Bangkok United, scor 2-3, în etapa a doua din faza grupelor din Liga Campionilor Asiei.

Scorul a fost deschis de echipa pregătită de Dan Petrescu, prin autogolul Limwannasthian, în minutul 19. Gazdele au egalat prin Poomchantuek, în minutul 26.

Repriza secundă a fost deschisă tot de un autogol, dar de acesta au beneficiat cei de la Bangkok. Ahn Hyun-Beom a fost ghinionistul, în minutul 58.

Tot formaţia din Thailanda a marcat şi în minutul 82, prin Willen, iar Jeonbuk a închis tabela prin Moon Seon-Min (88).

Astfel, Dan Petrescu a suferit primul eşec din acest sezon în Liga Campionilor Asiei. În prima etapă, sud-coreenii i-au învins pe cei de la Lion City, scor 2-1.

Jeonbuk se află în Grupa F, din Liga Campionilor Asiei, şi ocupă locul 2. Formaţia pregătită de Dan Petrescu împarte grupa cu Bangkok, Lion City şi Kitchee.

Afla mai multe despre: dan petrescujeonbukliga campionilor asiei