Eroul lui Atletico, Marcos Llorente: ”Ne-am dat cu toţii viaţa în apărare. Calificarea este atât de dulce!”

Atletico Madrid s-a califcat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, eliminând în optimi deţinătoarea trofeului, echipa Liverpool, scor 1-0 în tur şi 3-2 în retur.

Atletico s-a impus în manşa secundă, miercuri, în deplasare, cu scorul de 3-2 după prelungiri, revenind de la 0-2.

Marcos Llorente, eroul formaţiei spaniole a declarat la finalul meciului:

”După un asemenea meci, în minutele de final eram storşi, sufeream foarte mult. Şi să ajungi să dai un gol, apoi altul... calificarea este cu atât mai dulce. Nici nu ştim pe unde ne e capul acum. Ne-am apărat cu sufletul, iar atunci când toată echipa este atât de implicată, apar rezultatele. Să marchezi, să fii decisivi şi echipa ta să se califice, îmi dă o senzaţie pe care nici măcar nu o pot descrie în cuvinte. Suntem foarte fericiţi că am reuşit să ne calificăm, dar acum ne rămâne să fim foarte concentraţi pe restul sezonului” a mărturist Marcos, la finalul meciului.

Interesant este că eroul ”colchonerilor” a crescut în curtea marii rivale, Real Madrid.

Afla mai multe despre: marcos llorente