Gică Hagi anticipează un meci infernal în Finlanda. ”Trebuie să facem 90 de minute extraordinare”

Farul a luat o opţiune serioasă la calificarea în grupele Conference League, după ce a câştigat pe teren propriu contra finlandezilor de la HJK Helsinki, scor 2-1.

La finalul meciului, Gică Hagi s-a declarat mulţumit de jocul victoriei sale, dar nu s-a grăbit să delcare că ”marinarii” sunt favoriţi la calificare înaintea returului din Finlanda. În opinia ”Regelui”, Farul va avea nevoie de 90 de minute solide pentru a putea să ajungă în grupele Conference League, deoarece adversarul este unul periculos.

”Sunt meciuri europene, echilibrate. E bine că la un moment dat am revenit după gol. Era orgoliul nostru, până la urmă am jucat bine, am câştigat. Vedem ce va fi şi acolo. Până acolo, avem altceva. Cei care au intrat ne-au ajutat, totul a fost foarte bine. Costică (n.r. - Budescu) a doua repriză a făcut ce trebuie, s-a mişcat mai bine. A jucat mai bine în repriza a doua. E ceva european, trebuie să facem 90 de minute extraordinare, nu e uşor. Ne bucurăm de această victorie şi trebuie să ne refacem. Ne aşteaptă un meci foarte greu acasă.

rebuie să ne obişnuim cu ritmul ăsta. Trebuie să înceapă să le placă jucătorilor, eu eram obişnuit cu aşa ceva. Ei, mai greu. Repriza a doua am jucat bine după ce am luat gol, în prima repriză destul de lent, nu ne-am mişcat. Am revenit, cred că meritam victoria”, a spus Gică Hagi, conform Sport.ro.

Returul dintre HJK şi Farul va avea loc peste o săptămână în Finlanda.

Afla mai multe despre: hjk helsinkifarul