Idriz Batha a fost eliminat în partida cu Dinamo: ”Eu mereu joc aşa. Sunt mai agresiv” Şi-a cerut scuze faţă de colegii săi

UTA

Formaţia FC Dinamo a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a XI-a a Ligii 1, primul de după revenirea lui Mircea Rednic pe banca tehnică.

Au marcat: Torje ‘7, Sorescu ’53 (penalti) / Miculescu ‘63, '90+5

Penaltiul a fost acordat pentru un fault în careu. În minutul 45+2, de la UTA a fost eliminat Batha: ”Să fiu sincer nu m-am uitat după meci la video, să pot să spun dacă îl meritam sau nu. Nu cred că îl merit fiindcă mereu joc aşa şi niciodată nu am primit roşui pentru aşa ceva, fiindcă mingea este sub controlul meu total. Nu l-am lovit, doar mi-am deschis braţele să apăr mingea. L-am atins, dar nu l-am lovit. Nu mi-a spus nimic, doar mi-a arătat roşu.” a spus Idriz Batha la finalul partidei.

”Antrenorul nu s-a gândit la mine, ci la echipă, la ce să le spună colegilor pentru repriza a doua. Să fiu sincer sunt un pic agresiv, dar arbitrii din România au tendinţa de a arata multe catonaşe galeben sau roşii. Vreau să le cer scuze fiindcă mă simt aşa, dar au făcut un meci bun şi au egalat. Este un rezultat bun după 2-0. ” a mai spus fotbalistul celor de la UTA

Afla mai multe despre: idriz batha