Manchester United şi Arsenal, eliminate în optimile Cupei Ligii Angliei. Andrei Radu, prestaţie solidă pentru Bournemouth

Premier League

Optimile Cupei Ligii Angliei a adus mari surprize la nivelul unor cluburi mari din Premier League. Arsenal şi Manchester United au fost eliminate de alte echipe din prima divizie.

West Ham a învins vice-campioana sezonului trecut cu scorul de 3-1, pentru "ciocănari" au înscris Mohammed Kudus ('50) şi Jarrod Bowen ('60).

Primul gol a venit prin autogolul lui Ben White ('16). Arsenal a înscris în prelungirile meciului, prin reuşita lui Martin Odegaard.

Manchester United a suferit un eşec usturător împotriva formaţiei din nordul Angliei, Newcastle United.

A fost o reeditare a finalei din sezonul trecut, meci în care trupa lui Erik Ten Hag s-a impus cu scorul de 2-0.

Povestea a stat altfel în acest sezon, Newcastle s-a impus cu scorul de 3-0. Almiron, Hall şi Willock au punctat pentru "coţofene".

Andrei Radu, la al patrulea meci pentru Bournemouth

Andrei Radu a avut o prestaţie bună împotriva celor de la Liverpool. Gakpo a deschis scorul în minutul 31.

Gazdele au egalat prin reuşia lui Justin Kluivert iar Darwin Nunez a închis tabela la scorul de 2-1, cu o execuţie din afara careului.

• Andrei Radu a primit nota 7.1 pentru prestaţia sa din meciul cu Liverpool, conform Sofascore.com

Chelsea s-a impus fără probleme cu Blackburn, iar Fulham a eliminat-o pe Ipswich.

Everton a învins pe teren propriu cu scorul de 3-0, pe Burnley.

Afla mai multe despre: cupa ligii anglieimanchester unitedarsenalandrei radubournemouth