Marius Şumudică, supărat pe arbitrajul din Turcia: ''Avea sânge pe tricou! Federaţia doarme?''

Formaţia Yeni Malatyaspor, antrenată de Marius Şumudică, a fost învinsă, vineri, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa Trabzonspor, într-un meci din etapa a XX-a a campionatului Turciei.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Cornelius, în minutul 23. Marius Şumudică, antrenorul echipei Yeni Malatyaspor, a avut un discurs dur la adresa arbitrajului.

”Îmi felicit jucătorii, au luptat din greu. Şi apărarea noastră a arătat bine”, şi-a început Şumudică discursul.

”De ce nu s-a dat penalty la Osman? Jucătorul lui Trabzon nu a avut nicio treabă cu mingea! Este un milion la sută penalty! Nu vreau să insult, dar nu înţeleg. Arbitrii de la VAR nu fac nimic! Federaţia n-ar mai trebui să-i plătească.

Trabzonspor a jucat bine azi, dar nu a meritat cele 3 puncte. Jucătorul meu (n.r. - Hafez) a fost umplut de sânge în prima repriză, şi-a schimbat tricoul, dar faultul nu a fost sancţionat cu cartonaş roşu”, a declarat Şumudică după înfrângerea suferită.

În clasament, echipa lui Şumudică este pe ultimul loc, cu 15 puncte, în timp ce Trabzonspor este lider, cu 49 de puncte.

Afla mai multe despre: marius sumudica