Meci interzis cardiacilor la Budapesta! Rapid a remizat cu Ferencvaros. Giuleştencele puteau obţine victoria contra finalistei din sezonul trecut

Handbal

Rapid a obţinut al trilea punct în grupa B a Ligii Campionilor la Handbal Feminin, după remiza de la Budapesta, de pe terenul lui Ferencvaros, scor 24-24

Rapidistele au început slab meciul şi au marcat primul gol abia în minutul şapte. În minutul 21, unguroaicele conduceau cu şase goluri, iar victoria părea să fie la discreţia lui Ferencvaros. Cu toate acestea. giuleştencele nu au acuzat şocul şi au intrat cu un deficit de doar patru goluri la pauză. Actul secund a început tot cu finalista sezonul trecut la control, iar cu 14 minute înainte de final, Ferencvaros conducea la cinci goluri diferenţă.

Rapid a  avut o revenire de senzaţie şi a marcat patro goluri consecutive, astfel că în minutul 50, scorul era 21-20. În ultimul minut de joc, când scorul era egal, portarul lui Ferencvaros a parat incredibil aruncarea unei rapidiste şi a salvat un punct pentru gazde.

În următoarea etapă de Liga Campionilor, Rapid se va deplasa în Franţa, pentru duelul cu Metz.

Afla mai multe despre: rapidferencvarosliga campionil