Mihai Iosif, critic la adresa jucătorilor: ”Atitudinea lasă de dorit”. Suporterii i-au cerut demisia: ”Mă afectează foarte mult”

Fotbal intern

Rapid şi Dinamo au încheiat la egalitate, scor 1-1, un meci din etapa cu numărul 28 a Ligii 1.

Derby-ul a fost unul decis în trei minute. Cosmin Matei a deschis scorul în minutul 20, iar Vojtus a stabilit scorul final, în minutul 23.

La capătul meciului, Mihai Iosif a vorbit despre golul primit după o serie de gafe comise de fundaşii echipei sale şi s-a arătat nemulţumit de atititudinea jucătorilor.

Rapid se clasează pe locul nouă, cu 37 de puncte acumulate în 28 de etape, iar şansele de calificare în play-off sunt aproape nule.

”Cred că acel gol stupid ne-a turnat plumb în picioare. Am avut o primă repriză foarte bună, asta e. Nu am dat goluri, nu ne-a surprins cu nimic Dinamo, ştiam echipa. Am avut foarte multe ocazii.

Primele etape ale campionatului ne-au dat ceea ce nu suntem, de fapt. Ştiam că suntem o echipă de mijlocul clasamentului, poate că nu a fost bine, ca să zic aşa, că am făcut atât de multe puncte în startul campionatului. Atitudinea lasă de dorit”, a declarat Mihai Iosif, la capătul meciului.

Nemulţumiţi de rezultatul echipei şi de seria de nouă meciuri fără victorie, suporterii giuleşteni i-au cerut demisia antrenorului Mihai Iosif, mai ales că la meci a fost şi Marius Şumudică. Actualul tehnician al Rapidului a comentat acest episod.

”Mă afectează foarte mult că s-a strigat demisia, dar îi înţeleg pe suporteri. Nu am câştigat de atât de mult timp. Mă afectează, dar încerc să rămân echilibrat şi drept. Eu ştiu că am făcut tot ce am putut pentru Rapid şi fac în continuare. Sunt multe lucruri pe care le-am făcut bine, dar, categoric, atunci când nu merg lucrurile bine, am şi eu partea mea de vină.

A spus patronul zilele trecute despre lucrul ăsta. A fost ferm, a fost clar. Dacă se va întâmpla ceva, voi avea o discuţie cu dânsul şi nu e nicio problemă. N-am cum să renunţ, dacă patronul mi-o va cere, nu am nicio problemă”, a adăugat Mihai Iosif.

Afla mai multe despre: rapidmihai iosif