NBA | Dramatism total în San Antonio Spurs - Toronto Raptors. Wembanyama a asistat din teren la show-ul lui Scottie Barnes şi OG Anunoby

NBA

San Antonio Spurs a suferit un eşec dramatic, la capătul unui meci decis în prelungiri, contra canadienilor de la Toronto Raptors.

Spurs, răpuşi în prelungiri de Raptors

San Antonio Spurs a pierdut partida de pe teren propriu cu Toronto Raptors, scor 116-123, în exclusivitate pe Orange Sport 3.

Spurs au fost la conducerea meciului pe aproape întreaga durată a acestuia, dar totul s-a năruit pe final pentru gazde.

Cu un Victor Wembanyama care a terminat cu 20 de puncte şi nouă recuperări, San Antonio s-a distanţat la 22 de puncte în prima repriză şi a păstrat un avans de 15 după trei sferturi.

Dar Raptors au revenit senzaţional în ultmul sfert şi au trimis meciul în prelungiri. Eroii canadienilor au fost Scottie Barnes, care a marcat 27 din cele 30 puncte ale sale în partea a doua, şi a britanicului OG Anunoby, acesta terminând cu şapte coşuri de trei şi fiind cel care a egalat cu o secundă până la final.

Totodată, Barnes stabileşte un nou record al francizei din Toronto, devenind primul jucător de 22 ani sau mai tânăr care are şase meciuri la rând cu minimum 20 de puncte.

În clasament, San Antonio Spurs ocupă locul 9 în Conferinţa de Vest, cu un bilanţ de trei victorii şi trei eşecuri, în timp ce Toronto Raptors sunt pe 8 în Est, cu trei succese şi patru înfrângeri.

Următorul meci din NBA transmis în exclusivitate pe Orange Sport este Indiana Pacers - Milwaukee Bucks, la data de 10 noiembrie, ora 02:00, pe Orange Sport 1

Program meciuri NBA pe Orange Sport în luna noiembrie:

• 10.11, 2:00 (noaptea de joi spre vineri), Indiana Pacers - Milwaukee Bucks, Orange Sport 1
  • 12.11, 1:00 (noaptea de sâmbătă spre duminică), Milwaukee Bucks - Orlando Magic, Orange Sport 1
  • 12.11, 22:30, Los Angeles Clippers - Memphis Grizzlies, Orange Sport 3
  • 17.11, 5:00 (noaptea de joi spre vineri), Golden State Warriors - Oklahoma City Thunder, Orange Sport 1
  • 19.11, 1:00 (noaptea de sâmbătă spre duminică), Charlotte Hornets - New York Knicks, Orange Sport 1
  • 19.11, 22:00, Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets, Orange Sport 1
  • 26.11, 0:00 (noaptea de sambătă spre duminică), Oklahoma City Thunder - Philadelphia 76ers, Orange Sport 1
  • 26.11, 22:30, Milwaukee Bucks - Portland Trail Blazers, Orange Sport 3