NEWS ALERT Cristian Chivu, debut cu victorie la Inter Primavera. Meci cu final încins contra Atalantei

Inter Milano

Cristian Chivu a debutat cu dreptul la Inter Milano Primavera.

În faţa unei formaţii cu o academie foarte puternică, Inter Milano a condus cu 2-0, după ce Abiuso şi Fabbian au marcat în decurs de două minute, două goluri vitale în prima repriză.

În repriza secundă, Atalanta Primavera a revenit în meci prin talentatul Shakur Omar. Acesta a marcat în minutul 70 pentru 1-2 şi a egalat apoi la doi, cu zece minute înainte de final.

Formaţia lui Cristian Chivu a obţinut victoria în minutul 86, atunci când Franco Carboni a punctat pentru 3-2.

Cristian Chivu a trimis în teren un sistem cu patru fundaşi şi trei atacanţi. Formula de start a lui Chivu a arătat astfel:

• Botis - Hoti, Moretti, Zanotti, Fabbian - Muller, Abiuso, Nunziatini - Carboni, Jurgens, Owusu.

Afla mai multe despre: cristian chivuinter primavera