Pandurii - FC Argeş 1-1. Remiză cu goluri şi ambele echipe rămân neînvinse

Pandurii - FC Argeş  1-1. Remiză cu goluri şi ambele echipe rămân neînvinse

Liga 2

Partida Pandurii - FC Argeş s-a terminat 1-1 în direct la Telekom Sport. În urma acestui rezultat, atât Pandurii, cât şi FC Argeş, rămân neînvinse.

Pandurii şi FC Argeş au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci disputat în direct la Telekom Sport. Argeşenii au deschis scorul în minutul 40 prin Panait, care a marcat printr-o execuţie cu capul, după centrarea lui Şerban.

Imediat după pauză, gazdele au restabilit egalitatea prin Blejdea, după o combinaţie reuşită cu Tudoran.

Pandurii au 4 puncte după primele două runde ale sezonului şi golaveraj 2-1, în timp ce FC Argeş, adună acelaşi număr de puncte, dar are un gol mai mult marcat decât oltenii. Etapa viitoare, Piteştenii joacă acasă cu Metaloglobus, iar Pandurii au derby cu Petrolul Ploieşti.

Învingătoare în prima rundă, Pandurii şi FC Argeş vor fi faţă în faţă şi ambele echipe speră să rămâne cu punctaj maxim după acest meci.

Gorjenii au revenit la Târgu Jiu, iar partida cu FC Argeş va fi prima disputată în propriul oraş după trei ani de "exil" la Severin.

Partida nu se va desfăşura însă pe noul stadion, ci pe un teren cu gazon sintetic, amenajat chiar lângă arena finalizată în acest an.

Afla mai multe despre: fc argespanduriiliga 2etapa 2live video