Prima reacţie a Simonei Halep după succesul împotriva lui Elise Mertens, la Australian Open: "Câteodată o iau razna"

Simona Halep

Simona Halep a învins-o pe Elise Mertens în două seturi (6-4, 6-4) şi s-a calificat în sferturile de finală de la Australian Open. La finalul meciului, Halep a oferit o scurtă declaraţie.

"Sunt fericită că sunt în sferturi", au fost primele cuvinte ale Simonei Halep după victoria de pe Rod Laver Arena.

Jucătoarea din România a vorbit şi despre momentele dificile din timpul meciului, în special în setul doi, atunci când adversara ei a revenit şi a egalat-o după ce Simona începuse setul cu 3-0: "Am fost puţin nervoasă la un moment dat, dar sunt foarte fericită să câştig. Câteodată o iau puţin razna, ştiam că trebuie să merg înainte".

Fostul lider mondial şi-a terminat discursul într-o notă pozitivă şi a spus că după această victorie va merge puţin la cumpărături: "Mă simt foarte bine pe teren, sunt fericită", a spus Simona după victoria care a dus-o, încă o dată, în sferturile de finală la Melbourne.

Afla mai multe despre: simona halepaustralian open