Reacţia lui Ianis Hagi după debutul la Alaves: ”O zi foarte specială. Mulţumesc tuturor suporterilor”

Ianis Hagi (24 de ani) a bifat primele sale minute la Alaves şi a tras concluziile după victoria reuşită de noua sa echipă, în campionatul Spaniei.

Ianis Hagi a debutat pentru Alaves în victoria, scor 1-0, cu Valencia, în etapa a patra din La Liga.

Internaţionalul român a intrat pe teren în minutul 87 al meciului, dar nu s-a remarcat cu nimic în mod deosebit.

La finalul partidei, antrenorul echipei, Luis Garcia, l-a analizat şi a explicat capitolele la care mijlocaşul de 24 de ani mai are de lucrat.

Reacţia lui Ianis Hagi după debutul la Alaves: ”O zi foarte specială!”

Totodată, Ianis Hagi a reacţionat şi el după debutul pe care l-a avut la noua sa echipă, Deportivo Alaves.

Într-un scurt mesaj postat pe conturile oficiale, Ianis Hagi le-a mulţumit suporterilor spanioli pentru primirea de care a avut parte şi s-a arătat bucuros de a doua victorie din acest sezon pentru Alaves în La Liga.

”Ieri a fost o zi foarte specială. Mulţumesc tuturor suporterilor pentru această primire grozavă, m-au făcut foarte fericit.

Am sărbătorit totul cu o victorie. Ne vedem după pauza echipei naţionale. Haide, Alaves”, a transmis Ianis Hagi, pe Instagram.

Ianis Hagi a fost convocat de selecţionerul Edi Iordănescu pentru meciurile echipei naţionale a României cu Israel şi Kosovo, din preliminariile Campionatului European din 2024.

Afla mai multe despre: ianis hagialavesla liga