Reacţia lui Lampard după ce a pierdut la scor în faţa lui Bayern Munchen: ”Trebuie să fim corecţi cu noi înşine”

Frank Lampard spune că diferenţa între Chelsea şi Bayern Munchen a fost făcută de calitatea jucătorilor. Bavarezii au învins-o cu 3-0 pe Chelsea, chiar pe Stamford Bridge.

Bayern Munchen este aproape calificată în sferturile Ligii Campionilor. Jucătorii lui Hans-Dieter Flick au învins-o cu 3-0 pe Chelsea, în deplasare, într-un meci în care toate golurile au fost marcate în repriza secundă. Frank Lampard, managerul lui Chelsea, este de părere că jucătorii săi ar fi trebuit să fie mai atenţi în repriza secundă, mai ales că Bayern a ieşit mult mai montată de la vestiare.

”Au mai multă calitate cu mingea, se simt mai bine cu mingea la picior, ceea ce este dezamăgitor, din punctul nostru de vedere. Aveam nevoie să ne descurcăm mai bine în repriza secundă, dar evident că nu a fost aşa, au fost foarte buni. Trebuie să recunoaştem acest lucru astăzi şi să fim corecţi cu noi înşine”, a comentat Frank Lampard.

Chelsea - Bayern Munchen 0-3 (Gnabry 51, 54, Lewandowski 76)

Chelsea: Caballero - Azpilicueta, Christensen, Rudiger, Marcos Alonso - Barkley, Jorginho, Kovacic - James, Giroud, Mount

Rezerve: Kepa, Zouma, Emerson, Gilmour, Willian, Pedro, Abraham

Antrenor: Frank Lampard

Bayern: Neuer - Pavard, Boateng, Alaba, Davies - Thiago, Kimmich - Gnabry, Muller, Coman - Lewandowski
Rezerve: Ulreich, Odriozola, Hernandez, Zirkzee, Tolisso, Goretzka, Coutinho
Antrenor: Hans-Dieter Flick

Afla mai multe despre: lampard