Revenire spectaculoasă pentru San Antonio Spurs. Victorie dramatică în meciul cu Phoenix Suns

NBA

San Antonio Spurs a reuşit o victorie spectaculoasă, 115-114, marţi pe parchetul echipei Phoenix Suns, la două zile după o înfrângere umilitoare, la 40 de puncte diferenţă, în faţa formaţiei LA Clippers, informează AFP.

Spurs a reuşit să remonteze situaţia, după ce a fost condusă la o diferenţă de 20 puncte în sfertul trei, impunându-se în cele din urmă la limită, printr-un coş înscris cu o secundă înainte de sirena de final de Keldon Johnson, cel mai bun marcator al meciului, cu 27 puncte.

Francezul Victor Wembanyama, care a început mai discret meciul, s-a remarcat în ultimul sfert cu două capace şi un coş spectaculos, înscriind în total 18 puncte în 28 de minute.