Rezultat ŞOCANT pentru CSA Steaua! Echipa lui Lăcătuş, umilită în Antalya. Explicaţia oficială: rezultatul, pe fondul oboselii :)

Fotbal intern

Echipa lui Lăcătuş a fost bătută de divizionara secundă rusă Baltika Kaliningrad.

Meciul de pregătire a avut loc în stagiul din Turcia al divizionarei a patra. A fost de altfel şi prima înfrângere pentru echipa Armatei în cantonamentul din această iarnă după o victorie şi un rezultat de egalitate în precedentele două întâlniri. Echipa rusă aflată pe locul 16 în liga secundă conducea deja la pauză cu 4-0, iar în repriza secundă roş-albaştrii au mai încasat încă trei goluri.

Conducerea a pus eşecul pe seama "oboselii şi a tensiunilor acumulate marţi după-amiază, în amicalul întrerupt în minutul 68 cu Cekmekoy" se arată pe siteul oficial al clubului. CSA Steaua va rămâne până pe 22 februarie în Turcia.

Afla mai multe despre: csa steauabaltika kaliningradamicalantalya