”Rodri's on fire”. Nebunie în vestiar după ce Manchester City a câştigat Liga Campionilor. Jack Grealish a dat startul | VIDEO

Jucătorii de la Manchester City au sărbătorit la maxim în vestiar victoria din finala Ligii Campionilor în faţa echipei Inter Milano, scor 1-0.

"Rodri's on fire" au scandat jucătorii, aluzie la marcatorul meciului.

Maestru de ceremonii a fost Jack Grealish, iar în vestiar s-a cântat pe acordurile melodiei Wonder Wall al lui Noel Gallagher sau Freed Form Desire al solistei Gala. Formaţia Manchester City a câştigat, sâmbătă seară, pentru prima dată principala competiţie intercluburi europeană, Liga Campionilor, învingând Inter Milano, scor 1-0, în finala disputată la Istanbul.

Pentru City sezonul 2022/2023 este unul istoric, în care a reuşit tripla campionatul Angliei, Cupa Angliei, Liga Campionilor.

MANCHESTER CITY – INTER MILANO 1-0 (0-0)

A marcat Rodri (min. 68)

MANCHESTER CITY: Ederson – Akanji, Ruben Dias, Ake – Stones (Walker 82), Rodri – Bernardo Silva, De Bruyne (Foden 36), Gundogan (cpt), Grealish – Haaland. ANTRENOR: Josep Guardiola.

INTER MILAN: Onana – Darmian (D’Ambrosio 84), Acerbi, Bastoni (Gosens 76) – Dumfries (Bellanova 76), Barella, Brozovic (cpt), Hakan Calhanoglu (Mkhitaryan 84), Dimarco – Lautaro Martinez, Dzeko (Lukaku 57). ANTRENOR: Simone Inzaghi.

Cartonaşe galbene: Haaland 90+2, Ederson 90+4 / Barella 59, Lukaku 83, Onana 90+2

Arbitri: Szmon Marciniak – Pawel Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz (toţi din Polonia) – Istvan Kovacs (România).

Arbitri VAR: Tomasz Kwiatkowski – Bartosz Frankowski (ambii din Polonia), Marco Fritz (Germania)

Afla mai multe despre: manchester cityrodrichampions leaguejack grealish