Rotariu este de neoprit în Kazakhstan! A înscris din nou pentru Astana

Fotbalistul echipei Astana, Dorin Rotariu, a înscris un gol în meciul câştigat, miercuri, în deplasare, cu scorul de 4-1, în faţa formaţiei Atyrau, în etapa a a campionatului Kazahstanului.

Rotariu a marcat golul de 4-0 pentru oaspeţi, în minutul 45+2. Dorin Rotariu a fost titular şi a evoluat până în minutul 86.

Pentru învingători au mai înscris Simonovic ’13 şi Tomasov ’16, ’33. Atyrau a marcat prin Kalmuratov, în minutul 90.

Astana ocupă locul trei în clasament, cu 53 de puncte, iar Atyrau este pe 11, cu 19 puncte. Lider este Tobol, care are 58 de puncte.

Prin reuşita din această etapă, Rotariu a ajuns la al şaptelea gol marcat în acest sezon. El a fost inclus pe lista preliminară a jucătorilor convocaţi de Cosmin Contra pentru meciurile cu Insulele Feroe şi Norvegia din campania de calificare la Campionatul European din 2020.

Afla mai multe despre: dorin rotariu