Rugby | Scoţia, victorie clară în faţa Georgiei. Au înscris pe bandă rulantă în partea secundă VIDEO

Rugby

Scoţia - Georgia este duelul care va avea loc, azi, de la ora 19:30, în direct pe Orange Sport 3.

Scoţia a încheiat en fanfare meciurile test de dinaintea Cupei Mondiale de rugby. Adversara României a făcut spectacol cu o artăgoasă naţională a Georgiei, graţie prestaţiei din repriza a doua. La pauză, tabela arăta un neaşteptat 0-6, după două lovituri de pedeapsă transformate de Matkava.

Scoţienii au înscris pe bandă rulantă în partea secundă. Cinci eseuri au reuşit gazdele pe Murrayfield, patru dintre ele transformate, astfel încât meciul s-a încheiat 33-6. Cupa Mondială începe pe 8 septembrie, iar înfruntarea dintre România şi Scoţia are loc pe 30 septembrie.

Afla mai multe despre: rugbyscoţiageorgiameci amical