Thomas Tuchel a rămas fără cuvinte la conferinţa de presă. La propriu: "Nu pot să explic. Am nevoie de o pauză"

Thomas Tuchel, antrenorul lui PSG, a recunoscut că nu se aştepta la un asemenea rezultat şi că nu poate explica eliminarea echipei sale din optimile Ligii Campionilor, după 1-3, cu Manchester United.

"Sincer, nu ştiu să explic ce s-a întâmplat. Voi vreţi să ştiţi, dar eu nu pot să explic. Am nevoie de o zi sau două de pauză. Mă voi duce acasă, fără să vorbesc, fără să gândesc. Trebuie să continuăm, dar nu azi", a declarat Tuchel.

Manchester United s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, miercuri seară, după ce a învins-o, în deplasare, cu scorul de 3-1, pe Paris Saint-Germain, în manşa secundă a optimilor competiţiei. În tur, scorul a fost 2-0 pentru campioana Franţei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Lukaku ‘2, ’30 şi Rashford ‘90+4, acesta din urmă dintr-un penalty acordat pentru henţ în careu, după consultarea sistemului VAR. Pentru PSG, a înscris Bernat, în minutul 12.

Afla mai multe despre: psgtuchel