Victorie pentru Rapid în compania unei echipe care va juca în optimile Cupei Germaniei

Rapid

În primul meci amical disputat în Turcia, Rapid a trecut cu scorul de 2-0 de germanii de la FC Saarbrucken.

Saifeddine Alami şi Valentin Alexandru, imediat după pauză, în minutele 46 şi 47, au marcat golurile victoriei echipei giuleştene.

Antrenorul Rapidului, Daniel Pancu a trimis în teren următorii jucători: Drăghia (46 Tătaru) - Băjan (30 Voicu), Iacob (46 Manole), Ignat (46 Tano Bonnin), Finica (46 Goge) - Djuric (46 Facundo Piriz), Lazăr (46 Jorza) - Dulca (46 Alami), Drăghiceanu (46 Pănoiu), Creţu (46 Hlistei) - V. Alexandru (57 Labeau).

Rapid va disputa următorul amical din Turcia, pe 30 ianuarie, contra formaţiei FC U Craiova.

Afla mai multe despre: rapidvalentin alexandru