VIDEO | Ai voie să ratezi de acolo? Haaland s-a făcut de râs şi l-a scos din minţi pe Guardiola cu ratarea din meciul cu Manchester United

Premier League

Manchester City - Manchester United a fost meciul săptămânii în fotbalul englez.

Condusă încă din minutul 8 de marea sa rivală din oraş, Manchester City a alergat după egalare în prima repriză, iar jucătorii lui Pep Guardiola au ratat din toate poziţiile. Cea mai mare ocazie i-a aparţinut lui Erling Haaland.

Deşi, la jumătatea săptămânii, a marcat cinci goluri împotriva lui Luton, în victoria obţinută de City, scor 6-2, în Cupa Angliei, atacantul norvegian a fost inexistent pe Etihad şi s-a remarcat doar cu şansa pe care a irosit-o în minutul 45.

Găsit excelent în careul de 6 metri de Phil Foden, Erling Haaland a trimis peste poarta goală dintr-o poziţie excelentă, iar Manchester United a intrat în avantaj la cabine.

Afla mai multe despre: guardiola