VIDEO | Andrei Ivan, pasă de gol în meciul cu Slovan Bratislava. Rapid Viena, în play-off-ul Europa League

UEFA Europa League

Rapid Viena s-a calificat, joi, în play-off-ul Europa League, după ce a învins echipa slovacă Slovan Bratislava, scor 4-0, pe teren propriu, în cea de-a doua manşă a turului al treilea preliminar, Andrei Ivan pasând decisiv la unul dintre goluri. În tur, Slovan se impusese cu 2-1.

Introdus pe teren în minutul 78, la scorul de 1-0, Ivan a pasat decisiv la golul de 2-0, înscris de Knasmullner, un minut mai târziu. Acelaşi Knasmuller a şi deschis scorul, în minutul 3, şi a închis tabela, în minutul 90+4. Pentru Rapid Viena a mai înscris Murg, în minutul 84.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA PASA DE GOL DATĂ DE IVAN

În play-off-ul Europa League, echipa lui Andrei Ivan va întâlni FCSB, care a obţinut calificarea în această fază a competiţiei după ce a învins Hajduk Split, cu scorul de 2-1, joi, pe Arena Naţională. Meciul tur s-a încheiat la egalitate, scor 0-0.

Afla mai multe despre: ivanrapideuropa league