VIDEO | Arturo Vidal a uitat unde se află. A urmărit pe laptop finalul meciului Real-Juventus. Cum a reacţionat la golul lui Ronaldo

Finalul nebun de meci de la Madrid dintre Real şi Juventus a fost trăit la intensitate maximă şi la Munchen, chiar în timpul meciului jucat de Bayern cu Sevilla.

Deşi partida dintre Bayern Munchen şi Sevilla era în plină desfăşurare, Arturo Vidal, aflat în tribune, urmărea ultimele minute ale meciului Real Madrid - Juventus. Bavarezii au obţinut fără probleme calificarea în semifinale, după o victorie cu 2-1 în deplasare şi o remiză albă pe propriul teren, astfel că Vidal şi-a permis să-şi urmărească fosta echipă la treabă.

După 0-3 pe propriul teren, Juventus a revenit incredibil în deplasarea de la Madrid şi a condus cu 3-0. Însă, în minutul 90+3, centralul Michael Oliver i-a acordat Realului un penalty controversat. Ronaldo a transformat fără emoţii, totul spre nemulţumirea lui Arturo Vidal.

Afla mai multe despre: arturo vidalbayern munchensevillareal madridjuventus