VIDEO | Ce a fost în capul lui?! Portarul lui AS Roma, gafă monumentală cum rar se vede în derby-ul cu Lazio

Serie A

Fotbalistul lui Lazio, Francesco Acerbi, a reuşit să marcheze golul de 1-1 împotriva lui AS Roma, dar portarul Pau Lopez se poate declara vinovat pentru reuşita rivalilor.

AS Roma - Lazio, în direct pe Telekom Sport 1 şi pe telekomsport.ro

AS Roma a reuşit să deschidă scorul prin Dzeko, în minutul 26, iar câteva minute mai târziu gazdele s-ar fi putut desprinde, dar şututile lui Under şi Dzeko au fost blocate de apărarea lui Lazio, din care face parte şi Radu Ştefan, românul fiind titular în marele derby.

Totuşi, un moment uluitor a avut loc în minutul 34, atunci când portarul lui AS Roma aproape că şi-a băgat mingea în poartă. Spaniolul a încercat să boxeze o minge care se ducea în afara terenului, dar a trimis-o spre propria poartă.

Balonul a fost atins şi cu mâna de Smalling, iar Acerbi şi-a făcut loc printre jucătorii adverşi şi a egelat scorul.

Afla mai multe despre: as romalazioas roma laziogafa pau lopezstefan radu as roma lazioas roma laziovideo as roma lazio