VIDEO | Ce gol! Era minutul 90+5 când Immobile a inventat această execuţie! Reuşita începutului de an în fotbal

Serie A

Ciro Immobile a reuşit un gol magnific la ultima fază a meciului terminat de Lazio la egalitate împotriva lui Cagliari, scor 2-2. Este fără îndoială una dintre cele mai frumoase execuţii pe 2018.

VIDEO AICI

După 28 de etape, Lazio are 53 de puncte în Serie A şi ocupă locul 4, ultimul care asigură prezenţa în grupele Ligii Campionilor în următorul sezon. Immobile este golgheterul la zi al campionatului italian, cu 24 de goluri înscrise.

Românii i-au simţit forţa lui Immobile în dubla cu FCSB, din şaisprezecimile Europa League. Italianul nu a strălucit la Bucureşti, dar s-a răzbunat pe Olimpico, atunci când a marcat de trei ori în poarta lui Vlad.

Afla mai multe despre: ciro immobilecagliarilazioserie a