VIDEO | Cea mai mare ratare din carieră! Aguero l-a făcut KO pe Guardiola. Cum a putut să trimită din doi metri, deşi poarta era goală

Manchester City

Manchester City putea să se desprindă în derby-ul cu Chelsea încă din minutul 10, dar Sergio Aguero a ratat o ocazie colosală.

Servit ideal de Bernardo Silva, Aguero a rămas singur cu poarta goală însă nu a fost în stare să marcheze. Din doi metri, atacantul a trimis, dezamăgitor, pe lângă poartă, spre disperarea lui Pep Guardiola.

Antrenorul lui City a căzut în genunchi după finalizarea teribilă a elevului său.

Sergio Aguero s-a revanşat câteva minute mai târziu şi a făcut 2-0 pentru City cu un gol absolut senzaţional. În partea a doua, Aguero a reuşit hattrick-ul, transformând o lovitură de pedeapsă: VEZI AICI MECIUL!

Afla mai multe despre: ratareaguerocitychelsea