VIDEO | CFR a încheiat cu o victorie cantonamentul din Austria. Ţucudean, din nou decisiv

CFR Cluj

Campioana CFR Cluj a încheiat stagiul de pregătire din Austria cu o victorie împotriva formaţiei Sparta Praga, scor 1-0. Singurul gol a fost marcat de George Ţucudean, în minutul 87.

Florin Niţă, singurul român rămas la Sparta Praga, a fost titular. A fost schimbat la pauză şi a văzut de pe margine reuşita colegului de la echipa naţională. George Ţucudean.
Echipa de start: Arlauskis, Peteleu, Vinicius, Mureşan, Camora, Djokovic, Culio, Bordeianu, Deac, Costache, Omrani
Rezerve: Vâtcă, Horj, Rus I., Susic, Ispas, Ioniţă, Păun, Itu, Mailat, Luis Aurelio, Ţucudean
Au mai evoluat în repriza secundă: Mailat, Ţucudean, Păun, Luis Aurelio, Ioniţă, Susic

Rezultatele înregistrate de CFR Cluj în meciurile amicale:
  • CFR Cluj - FK Orenburg 1-0
  • CFR Cluj - Steaua Roşie Belgrad 1-1
  • CFR Cluj - NK Osijek 2-1
  • CFR Cluj - Mlada Boleslav 1-0
  • CFR Cluj - Sparta Praga 1-0

Primul meci oficial al ardelenilor va fi pe 6 iulie. Campioana va juca la Ploieşti, Supercupa României, împotriva Viitorului.

Afla mai multe despre: cframicalspartapraga