VIDEO | Decizie discutabilă luată de Ovidiu Haţegan în timpul meciului Chelsea - Eintracht. Maurizio Sarri s-a enervat şi i-a cerut explicaţii

Cei de la Chelsea au cerut penalty în minutul 11 al partidei cu Frankfurt, din manşa secundă a semifinalelor Europa League. Ovidiu Haţegan n-a semnat însă nicio infracţiune.

Haţegan a fost delegat la returul dintre Chelsea şi Eintracht Frankfurt (1-1 în tur) şi prima fază dificilă a venit în minutul 11. Pe un atac al lui Chelsea, Ruben Loftus-Cheek a fost împiedicat de un Da Costa să ajungă la minge, în careu, dar Haţegan a lăsat jocul să continue. Decizia l-a nemulţumit pe Maurizio Sarri, care a considerat că a fost lovitură de la 11 metri.

Afla mai multe despre: hateganchelsea