VIDEO | Egal spectaculos între Chelsea şi Liverpool. Hazard şi Sturridge au marcat două goluri fabuloase

Premier League

Chelsea şi Liverpool au terminat la egalitate, scor 1-1, derby-ul etapei din Premier League. Londonezii au deschis scorul prin Hazard, dar ”cormoranii” au fost salvaţi, în ultimul minut, de bijuteria lui Sturridge.

Chelsea a deschis scorul în minutul 25, când Eden Hazard a reuşit o fază senzaţională şi l-a învins pe Alisson. Când totul părea rezolvat, Daniel Sturridge a inventat o execuţie minunată, de la 20 de metri, iar Liverpool a reuşit egalarea.

În urma acestui rezultat, Liverpool face 10 puncte şi rămâne pe poziţia a doua, la egalitate cu liderul Manchester City, în timp ce Chelsea e pe locul 3, cu 17 puncte strânse până acum.

Afla mai multe despre: sturridgechelsealiverpool,