VIDEO Eliminare discutabilă în partida Atalanta - Real Madrid, la scorul de 0-0. Freuler a fost trimis la cabine din minutul 17 pentru această intervenţie

Elveţianul Remo Freuler a fost eliminat în minutul 17 al meciului Atalanta - Real Madrid.

Atalanta Bergamo s-a văzut nevoită să joace încă din minutul 17 al meciului cu Real Madrid în inferioritate numerică.

Elveţianul Freuler a fost trimis la cabine după un duel cu Ferland Mendy, care scăpase spre poarta lui Gollini. Centralul german, Tobias Stieler a intervenit imediat după intrarea lui Freuler la Mendy şi a arătat cartonaşul roşu.

”Trebuie analizat exact dacă Mendy era în poziţie iminentă de gol sau nu” a explicat, în timpul partidei, comentatorul Telekom Sport, Emil Grădinescu.

Presa spaniolă consideră că decizia lui Stieler este una corectă, în timp ce italienii susţin că Stieler s-a pripit.

Afla mai multe despre: atalantareal madridfreuler