VIDEO | Espanyol - Elche 1-2. Toate fazele importante din unicul meci al zilei din La Liga AICI

La Liga

Luni seara, Espanyol a fost răpusă pe teren propriu de Elche, scor 1-2.

Pere Milla a deschis scorul pentru Elche cu un gol care a venit de nicăieri, la prima acţiune în jumătatea lui Espanyol.

Decarul oaspeţilor a reuşit dubla câteva minute mai târziu, după o ieşire neinspirată a portarului Garcia.

În prelungirile primei reprize, gazdele au primit însă o lovitură de la 11 metri, iar Raul de Tomas a redus din diferenţă.

Repriza a doua a fost săracă în faze de poartă, iar tabela nu s-a mai modificat.

Cu această victorie, Elche a urcat pe locul 16, dar are în continuare emoţii în zona roşie a clasamentului din La Liga.

Afla mai multe despre: espanyol elche