VIDEO Ianis Hagi a reuşit două pase de gol în meciul cu Dundee. Rangers a câştigat clar, scor 4-0

Internaţionalul român Ianis Hagi a fost titular în partida dintre Rangers şi Dundee United. El a reuşit să paseze decisiv la golurile lui Kent şi Arfield.

Ianis Hagi a fost printre puţinii jucători de bază la care Steven Gerrard a apelat pentru meciul cu Dundee United.

Fotbalistul român a fost şi printre principalii artizani ai succesului echipei sale. El a pasat decisiv pentru golul marcat de Ryan Kent în minutul 14, dar şi la reuşita lui Arfield din minutul 87. Tavernier şi Roofe au marcat restul golurilor formaţiei de pe Ibrox Park, care rămâne lider în Scottish Premiership.

Rangers are 19 puncte şi nu a încasat încă gol în actuala stagiune.

Rangers - Dundee 4-0 (Kent 14, Tavernier 39, Roofe 68, Arfield 87)

• Rangers: McLaughlin - Tavernier, Goldson, Balogun, Barisic - Jack, Davis, IANIS HAGI - Barker, Roofe, Kent
  • Dundee: Siegrist - Neilson, Reynolds, Edwards - Pawlett, Powers, Robson, Butcher, Bolton - Harkes, Clark

Min 87. Gol Rangers! Arfield face 4-0 din pasa lui Ianis Hagi

Min 68. Gol din nou pentru Rangers! Este 3-0 în urma golului marcat de Roofe

Min 39. Gol Rangers! James Tavernier dublează avantajul echipei gazdă

Min 14. Gol Rangers! Scorul este deschis de Ryan Kent pentru formaţia pregătită de Steven Gerrard dintr-o pasă a lui Ianis Hagi

Min 11. Schimbare la Rangers. Jack este schimbat cu Kamara din cauza unei accidentări

Afla mai multe despre: ianis hagi