VIDEO | Iasmin Latovlevici, decisiv pentru echipa sa. Bursaspor a fost condusă cu 2-0. Ce s-a întâmplat după pauză

Akhisar Belediye - Bursaspor a fost unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale finalului de sezon din Turcia. Gazdele conduceau cu 2-0 în minutul 45, după reuşitele lui Manu şi Ayik.

În prelungirile primei reprize, Nayir a redus din handicap pentru oaspeţi, pentru ca acelaşi fotbalist să restabilească egalitatea în minutul 65.

Cu 5 minute înainte de final, Iasmin Latovlevici a marcat golul de 3-2 al echipei sale, printr-un şut spectaculos.

Keskin a punctat în prelungiri pentru 4-2, consfiinţind a treia victorie din acest sezon pentru ”crocodili”.

Fostul fundaş al FCSB-ului a ajuns la Bursa în august, după ce mai evoluase în Turcia pentru Galatasaray, Genclerbirligi şi Karabukspor. A fost al doilea său gol în campionat pentru noua sa echipă în 704 minute jucate în campionat.

Afla mai multe despre: iasmin latovlevicibursaspor