VIDEO | Le-a ascuns mingea. Ongenda i-a luat la rând şi i-a ridiculizat pe jucătorii lui Becali. Gol SUPERB marcat de francez

Hervin Ongenda a făcut o primă repriză de excepţie în meciul cu FCSB. Mijlocaşul franecz s-a distrat, mai întâi, la mijlocul terenului cu doi dintre jucătorii roş-albaştrilor, apoi a marcat superb pentru 2-0.

Ongenda i-a ridiculizat pe Lucian Filip şi pe Iulian Cristea. Mijlocaşul de la Botoşani i-a prins pe cei doi la centrul terenului şi nu le-a dat nicio şansă. Faza s-a încheiat cu o pasă de excepţie cu câlcâiul, însă alegerea făcută de Ofosu n-a fost la fel de inspirată.

Iar dacă faza tot nu s-a încheiat cu bine, în minutul 41, francezul n-a mai iertat. Aflat în apropierea careului de 16 metri, Ongenda a marcat cu un şut superb şi a dublat avantajul moldovenilor.

Afla mai multe despre: fcsbongendasteaua