VIDEO Lincoln - Rangers 0-5. Ianis Hagi a fost titular şi a reuşit o nouă pasă de gol pentru echipa sa

Rangers s-a impus fără emoţii în partida cu Lincoln, scor 5-0. Ianis Hagi a fost titular şi a oferit o pasă de gol pentru echipa lui Gerrard.

Cu Ianis Hagi în primul 11, Rangers a spulberat-o pe Lincoln din Gibraltar, scor 5-0. Gerrard a trimis în teren un 4-3-3 în care şi-a făcut loc şi Ianis Hagi, singurul jucător al scoţienilor avertizat cu un cartonaş galben în acest meci.

Pe banca de rezerve au rămas nume importante precum Ryan Kent, Steven Davis, Jermain Defoe sau Alfredo Morelos, dar Rangers nu a avut deloc emoţii în faţa modestei formaţii din Gibraltar. În ciuda faptului că are în lot patru spanioli, un portughez, un camerunez şi un ghanez, Lincoln a mizat din start pe 8 jucători din Gibraltar în primul 11. Cel mai cunoscut dintre ei, căpitanul Chipolina, care joaca şi în echipa naţională a ţării sale.

Rangers a marcat primele două goluri în prima repriză, prin fundaşii Tavernier şi Goldson. După pauză, Morelos şi-a făcut simţită prezenţa în teren şi a marcat de două ori, în timp ce Defoe a punctat şi el o dată din pasa lui Ianis Hagi.

Lincoln - Rangers 0-5 (Tavernier 21, Goldson 45+4, Morelos 67, 89, Defoe 85)

Formaţia de start a lui Rangers: McGregor - Tavernier, Edmundson, Goldson, Barisic - Arfield, Kamara, IANIS HAGI - Roofe, Itten, Stewart

Min 89. GOL Rangers! Marchează din nou, Alfredo Morelos

Min 85. GOL Rangers! 4-0 pentru formaţia scoţiană! Proaspăt intrat pe teren, Jermaine Defoe marchează din pasa lui Ianis Hagi

Min 74. Ianis Hagi este avertizat cu un cartonas galben

Min 67. GOL Rangers!! Alfredo Morelos concretizează pasa lui Kamara şi majorează avantajul formaţiei scoţiene

Min 46. Steven Gerrard schimbă la pauză. Renunţă la Tavernier, un fundaş, şi îl trimite în ofensivă pe Alfredo Morelos, un atacant

Min 45+4. GOL Rangers! Este 2-0 pentru gruparea scoţiană. Autorul reuşitei este fundaşul central, Connor Goldson.

Min 21. GOL Rangers! Fundaşul dreapta, James Tavernier, marchează primul gol al scoţienilor

Afla mai multe despre: ianis hagi