VIDEO | Liviu Ciobotariu, mândru de jucătorii săi după victoria cu FCSB: "Aşteptam de mult acest succes"

Hermannstadt​

Hermannstadt a trecut cu bine şi peste meciul cu FCSB, s-a impus cu 1-0, iar acum are trei partide consecutive fără înfrângere în Liga I. În urma acestui parcurs, sibienii au acumulat 22 de puncte în cele 23 de etape disputate.

"O victorie de moral şi sincer aşteptam de mult această victorie. Am făcut un joc foarte bun, am fost foarte bine organizaţi defensiv, ne-am creat şi trei sau patru situaţii de a marca, ocazii clare.

Am avut şi şansă în repriza a doua, dar eu vreau să îmi felicit jucătorii pentru modul în care au crezut în această victorie, pentru modul cum s-au luptat" , a spus Liviu Ciobotariu.

Hermannstadt - FCSB 1-0

FCSB a fost învinsă, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, de Hermannstadt, într-un meci din etapa a XXIII-a a Ligii I.

A marcat Pires, în minutul 12, dintr-un penalty acordat pentru o intervenţie a lui Vlad la Bagaric.

În minutul 67, un gol al lui Buziuc a fost anulat pentru offside.

Hermannstadt: Figueiredo – Măţel, Matricardi, I. Stoica (Scarlatache ’67), Opruţ – Romario Pires, Aosman (Karanovic ’74) – Belu Iordache (Alhassan ’74), P. Petrescu, Bagaric – Sîntean (Elbers ’63). Antrenor: Liviu Ciobotariu

FCSB: A. Vlad – Ov. Popescu, Miron (Creţu ’80), I. Cristea (Nedelcu ’46), Radunovic (Panţîru ’46) – Moruţan (Buziuc ’65), Ad. Şut (Oaidă ’65), D. Olaru – Oc. Popescu, Fl. Tănase, Fl. Coman. Antrenor: Anton Petrea

Cartonaşe galbene: Petrescu ’69, Figueiredo ’69, Matricardi ’73, Alhassan ’75, Bagaric ‘90+2 / Vlad ’11, Ov. Popescu ’26, Tănase ‘88

Afla mai multe despre: hermannstadt