VIDEO ”M-a luat pe nepregătite această întrebare!” :) Benga pus în dificultate de reporter după meci

FC Hermannstadt a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Chindia Târgovişte, în prima etapă a play-out-ului Ligii I. Ambele echipe au avut câte un jucător eliminat în minutul 72. Unicul gol al meciului a fost marcat de Debeljuh, în minutul 4.

La finalul partidei, fundaşul Alexandru Benga a fost pus în dificultate la interviuri de către reporter:

”Am luat gol destul de repede, deşi paradoxal am început destul de bine în primele minute  (n.r Aţi luat gol în ultimele 15 meciuri): ”E o statistică pe care vrem să o întrerupem. Am primit gol în ultimele 15 meciuri şi trebuie să remediem acest lucru. M-a luat pe nepregătite această întrebare. Important e să câştigăm puncte, nu ne gândim neapărat la statistici” a mărturisit apărătorul Chindiei Târgovişte.

Afla mai multe despre: alexandru benga