VIDEO | Marius Marin a marcat pentru Pisa. Internaţionalul român, gol în Serie B

Internaţionalul român Marius Marin (25 de ani) a reuşit să marcheze un gol pentru Pisa în liga a doua din Italia.

Marius Marin, gol pe final de meci

Fotbalistul celor de la Pisa, Marius Marin, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia Catanzaro, în etapa a 35-a din liga a doua din Italia.

Pisa a revenit de la 0-2. Oaspeţii au marcat prin Pontisso ‘1 şi Ambrosino ’63.

Dar formaţia gazdă a micşorat din diferenţă prin Moreo ’74, iar Marius Marin al Pisei a stabilit scorul final în minutul 81. Internaţionalul român a jucat până în minutul 84.

Echipa mijlocaşului român ocupă locul 8 în clasamentul din Serie B, cu 45 de puncte, în timp ce Catanzaro este pe 5, cu 57 de puncte. Lider este Parma, cu 70 de puncte.

Cotat la 1,6 milioane de euro, Marius Marin a disputat 30 de meciuri pentru Pisa în acest sezon din Serie B. Românul a livrat două goluri şi două pase decisive.

Acesta joacă la Pisa încă din 2018, de pe pe vremea când echipa era în a treia divizie italiană.

Afla mai multe despre: marius marinstranieriserie bpisa