VIDEO | Nicolae Stanciu a marcat superb în Arabia Saudită! A deschis scorul din lovitură liberă pentru echipa lui Cosmin Contra

Nicolae Stanciu i-a răsplătit din nou încrederea lui Cosmin Contra, care l-a introdus în Damac - Al-Qaisumah, din optimile King Cup. Internaţionalul român a marcat azi în Arabia Saudită.

Nicolae Stanciu, specialist la loviturile libere! A marcat din nou pentru Damac

Lui Nicolae Stanciu îi merge bine şi în Arabia Saudită, după ce a fost campion al Chinei cu Wuhan Three Towns.

Aflat la al treilea meci în tricoul lui Damac, care l-a transferat în urmă cu câteva săptămâni, mijlocaşul român a marcat din nou, după ce a reuşit să o facă şi în remiza cu Al-Hilal, scor 1-1.

De această dată, Nicolae Stanciu a fost decisiv în Cupa Regelui. Introdus pe teren din primul minut, el şi-a asumat rolul din teren, iar în minutul 31 a făcut 1-0 pentru Damac.

Nicolae Stanciu a executat o lovitură liberă din marginea careului, iar mingea a picat sub transversală pentru 1-0.

A fost încă o execuţie reuşită din lovitură liberă pentru mijlocaşul român, care a avut mai multe astfel de reuşite în perioada petrecută în China.

Afla mai multe despre: nicolae stanciunicolae stanciu damacgol nicolae stanciu