VIDEO | Ploaie de goluri în La Liga. Getafe a făcut spectacol şi s-a impus cu 4-2 în meciul cu Granada

Getafe a învins-o pe Granada în etapa a 21-a din La Liga şi a urcat pe locul 16, la patru puncte de primul loc retrogradabil.

Ramirez a deschis scorul la primul şut trimis pe spaţiul porţii lui Maximiano. Suarez a restabilit egalitatea după doar trei minute, iar scorul la pauză a fost 1-1.

În partea secundă, defensiva Granadei a fost prinsă pe picior greşit, Unal a prins un şut superb şi a readus-o pe Getafe în avantaj.

Maksimovic a făcut 3-1 la o respingere greşită a goalkeeperului advers. Suarez a reuşit "dubla" după o gafă monumentală a lui Soria, iar Mayoral a închis tabela la 4-2 pentru Getafe.

Afla mai multe despre: la liga