VIDEO | Rapid - Csikszereda 1-3. Victorie importantă obţinută de oaspeţi în cursa pentru promovare

Rapid

Rapidiştii au ratat ocazia de a urca pe locul doi în liga secundă, după ce au pierdut meciul cu Csikszereda.

Rapidiştii rămân fără victorie în 2021. Pe o ninsoare abundentă, Csikszereda s-a impus la Buftea în primul meci din acest sezon în care a marcat trei goluri. După o primă repriză slabă, oaspeţii s-au dezlănţuit după pauză.

Juan Bauza a deschis scorul cu un voleu superb. În doar două minute, Csikszereda şi-a dublat avantajul, prin golul căpitanului Attila Csuros. Cele două goluri încasate atât de repede i-au trezit pe rapidişti, care au redus din diferenţă printr-un penalty transformat de Bălan.

Gazdele puteau egala, dar Pănoiu şi Bălan au ratat la aceeaşi fază. Tabela a fost închisă de Jebari, care a stabilit scorul final, 3-1 pentru Csikszereda. Echipa din Miercurea Ciuc a urcat pe locul 2, în timp ce Rapid poate să iasă din zona de play-off după această etapă.