VIDEO Remiză între Valladolid şi Levante în La Liga. Partida a fost în direct la Telekom Sport

La Liga

Pe Estadio Jose Zorilla, s-a intrat cu 0-0 la pauză între Real Valladolid şi Levante. Partea secundă a adus golurile

Marcos Andre a deschis scorul pentru gazde în minutul 57, după pasa lui Oscar Plano, fotbalist crescut de Real Madrid. Cu şapte minute înainte de final, Jose Campana a restabili egalitatea, din lovitură de la 11 metri.

Valladolid are 10 puncte şi ocupă locul 17 în clasament, în timp ce Levante, cu opt puncte, este cu un loc mai jos. A fost a cincea remiză în La Liga pentru Levante în actuala stagiune, din primele zece meciuri ale sezonului.

Valladolid merge la Atletico Madrid în runda viitoare, în timp ce levantinii au meci acasă, cu Getafe.

Afla mai multe despre: real valladolidlevante