VIDEO | Românii de la Gaziantep au făcut spectacol în Turcia! Drăguş, cu o dublă, şi Sorescu au înscris pentru echipa lui Şumudică

Gaziantep a obţinut prima victorie după aproape două luni în campionat, 3-1 pe terenul codaşei Istanbulspor. Toate cele trei goluri ale

Trupa lui Marius Şumudică s-a văzut condusă după doar şase minute de joc, după reuşita kosovarului Florian Loshaj, fost mijlocaş la Poli Iaşi. Denis Drăguş a egalat după doar 10 minute de la golul marcat de gazde, cu un şut superb.

Acelaşi Drăguş şi-a adus echipa în avantaj în minutul 60, din penalty. Graţie acestei duble, fostul jucător al lui Gică Hagi de la Viitorul a ajuns la 10 reuşite stagionale. Ultimul gol al meciului a fost semnat de Deian Sorescu, care l-a executat pe Arda cu un şut la vinclu din interiorul careului. Pentru Sorescu este primul gol în tricoul lui Gaziantep.

În urma acestei victorii, Gaziantep a părăsit zona roşie şi a urcat pe locul 15, cu 27 de puncte.

• VIDEO cu reuşitele românilor din Istanbulspor 1-3 Gaziantep

Afla mai multe despre: marius şumudicăgaziantepistanbulspor