VIDEO | Rusia, victorie categorică la debutul la Campionatul European de handbal feminin! Ambros Martin a învins Spania cu 31-22

Handbal

Al doilea meci de la Campionatul European de handbal feminin s-a încheiat cu o victorie categorică a Rusiei în faţa Spaniei, scor 31-22.

VIDEO | Campionatul European de handbal feminin, pe Telekom Sport

În grupa B, Rusia a obţinut o victorie de senzaţie în faţa Spaniei. Selecţionata pregătită de Ambros Martin a avut emoţii doar în startul partidei.

De la 11-8 pentru iberice, Rusia a marcat cinci goluri consecutiv şi a intrat cu 13 - 11 la pauză.

Repriza a doua a fost la discreţia rusoaicelor, care s-au impus în final la nouă goluri diferenţă, 31 la 22.

Afla mai multe despre: campionatul european de handbal feminin